MASAŻ SHANTALA – DOTYK MIŁOŚCI DLA TWOJEGO DZIECKA!

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzona na europejski grunt przez francuskiego położnika F. Leboyer.

Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na osobę masująca. Ten rodzaj masażu może być wykonywany z łatwością prze każdego, jego technika jest stosunkowo prosta do nauczenia się.

Masaż Shantala to szczególna forma dotyku, która oprócz przyjemności wynikającej z bliskiego kontaktu przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Sprzyja relaksacji, pomaga w usypianiu, wzmacnia odporność dziecka oraz usprawnia pracę jego układu pokarmowego, łagodząc kolki. 

 

Dotyk to pierwsza forma komunikacji między dzieckiem a rodzicem, sprzyja bliskości, budowaniu więzi, wzmacnia poczucie wartości, zaspakaja jego potrzeby bezpieczeństwa oraz miłości, które są niezbędne do zdrowego rozwoju i stanowią bazę na całe życie.

Przy regularnym wykonywaniu masażu dziecko lepiej śpi, jest spokojniejsze, mniej skłonne do płaczu, nie ma problemów z kolką i lepiej rozwija się fizycznie oraz psychicznie. 

 

JAK PRZEBIEGA NAUKA MASAŻU?

Opiekunowie ćwiczą masaż Shantala na własnym dziecku, a instruktor demonstruje poszczególne etapy masażu na lalce. Liczba spotkań 4 do 5 w odstępach co 7 dni.